پروتز گونه

گونه یکی از بخش های پر اهمیت در زیبایی صورت می باشد. تناسب در ابعاد صورت باعث ایجاد زیبایی در صورت فرد می شود. شکل ظاهری گونه متشکل از شکل استخوان، نسج نرم و چربی است که روی آن پوشیده شده است. جراحی زیبایی گونه به دو طریق قابل انجام است، یا پروتز یا روشی بدون نیاز به جراحی. گاهی شکل گونه بصورت طبیعی زیبا نیست یا بر اثر شکستگی دچار مشکل می شود و نسج نرم  آسیب می بیند. در این شرایط احتیاج به جراحی زیبایی گونه پبدا می شود که به طرق مختلفی انجام پذیر است که بعد از بررسی های پزشک مشخص می شود که به چه طریقی باید این عمل زیبایی صورت گیرد.

بعضی روش های برجسته کردن گونه ماندگاری بالا دارند و بعضی نیز کوتاه مدت هستند. بهترین روش برای پروتز گونه ، استفاده از پروتز می باشد. هزینه این نوع جراحی زیبایی با توجه به شرایط پزشک و نوع مواد قابل تغییر است. همچنین پروتز نسبت به روشهای تزریقی هزینه بیشتری دارد. سه روش برای برجسته کردن گونه وجود دارد که عبارتند از: استفاده حجم دهنده های مصنوعی ، تزریق چربی و پروتز گونه.

پروتز گونه

یکی از راه هایی که بیش از همه شناخته شده و موثر است، پروتز گونه می باشد که برروی گونه موادی بیولوژیکی قرار می دهند، موادی که بدن به ان ها حساسیت نشان نداده و آنها را می پذیرد. شکل پروتز گونه متفاوت است و بر حسب تشخیص پزشک یکی از آنها انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد. عمل پروتز گونه در اتاق عمل با بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می گیرد و پزشک با برشی داخل دهان پروتز را روی گونه قرار می دهند و آنرا ثابت می کند و سپس برش را می دوزد. دکتر مهسا صدقی متخصص گوش ، حلق و بینی با تخصص بالایی که در این زمینه دارد می تواند جراحی زیبایی گونه شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

بعد از عمل جراحی، بعلت ایجاد برش داخل دهان باید علاوه بر انتی بیوتیک ها، از دهان شویه ها نیز استفاده کرد و بیمار باید تا برطرف شدن زخم دهان از غذای نرم استفاده کند . علاوه بر این باید از خوابیدن بر روی گونه تا سه هفته خودداری نمایید. از عوارض این عمل احتمال عفونت است که بندرت اتفاق می افتد چرا که بیمار با تجویز پزشک از انتی بیوتیک های مناسب استفاده می کند. در صورتی که با وجود استفاده بیمار از آنتی بیوتیک ها ، محل زخم عفونت شدید کند توصیه می شود تا پزشک، پروتز را از روی گونه بردارد.

پروتز گونه

یک روش دیگر برای برجسته کردن گونه استفاده از ژل های تزریقی است که روشی دائمی نیست و از ژل هایی با غلظت متفاوت استفاده می شود. در این تزریق باید از ژل های استاندارد استفاده کرد چون در غیر اینصرت عواقب بسیار بدی برای گونه و صورت بوجود می آید و بدن به ان واکنش می دهد و باعث عفونت و بدشکلی گونه می شود و دراین باره باید وسواس به خرج دهید. دکتر مهسا صدقی با استفاده از ژل های استاندارد به انجام این کار پرداخته و نتایج بسیار خوبی بدست اورده است.

در روش تزریق چربی پزشک از بافت های چربی سایر نقاط بدن بیمار مثل ران و شکم استفاده می کند. خوبی این روش استفاده از بافت خود بیمار است که بدن واکنش بدی نمی دهد و  پیوند را می پذیرد ولی برای ماندگاری طولانی این روش باید تزریق را چندین بار تکرار کرد. در صورت تمایل به انجام جراحی زیبایی و پروتز گونه می توانید با دکتر مهسا صدقی در ارتباط باشید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :