لیفت صورت

گذشت زمان و عوامل طبیعی همواره بر روی زیبایی صورت انسان تاثیر گذار بوده است. شل شدن عضلات صورت و بافت های الاستیکی باعث جابجا شدن و افتادگی چربی های زیر پوست و ایجاد چین و چروک بر روی صورت فرد می شود که باعث نگرانی افراد می شود. لیفت صورت یک روش از جراحی زیبایی صورت است که برای جوان کردن فرد انجام می پذیرد. بعد از گذشت زمان و در اثر عوامل محیطی مثل نور خورشید تغییراتی در چهره همچون خطوط پیشانی، جای لبخند و چروک اطراف چشم و خط اخم و افتادگی لب ها بوجود می آید.

لیفت صورت در صدد مقابله با پیری به کمک افراد آمده است. سن مناسب برای لیفت صورت سنین میانسالی به بعد است ولی بسته به نوع زندگی و شرایط اب و هوایی می تواند متفاوت نیز باشد. فرد مراجعه کننده به پزشک پس از بررسی و مشاوره پزشکی و در صورت نیاز با تهیه فتوگرافی از صورت مورد جراحی زیبایی قرار می گیرد. عمل لیفتینگ برای شادابی فرد و افزایش اعتماد به نفس بسیار موثر می باشد که برا ی پیشانی، ابرو، پلک و صورت انجام می پذیرد.

لیفت صورت

چه کسانی برای عمل لیفت صورت مناسب هستند؟

اول اینکه فرد بیمار باید تصور منطقی از خود و جراح داشته باشد و خواسته های غیر منطقی از پزشک نداشته باشد و باید قبل از انجام جراحی زیبایی اطلاعات لازم را کسب کند. برای انجام این جراحی، انعطاف پذیری پوست و لطافت و خاصیت ارتجاعی آن بسیار مهم است تا نتیجه خوبی حاصل شود و همچنین برای انجام این عمل زیبایی ساختار استخوانی صورت نیز بسیار تاثیرگذار است. هزینه جراحی زیبایی لیفت با توجه به بررسی های جلسه مشاوره برآورد می شود و به بیمار ارائه شده همچنین اطلاعات لازم و کافی نیز توسط پزشک مربوطه به بیمار داده می شود. دو روش برا ی انجام لیفت ابرو و پیشانی وجود دارد که بستگی به میزان چین و چروک فرد دارد :

  • در روش اول برشی بین دو گوش از بالای سر ایجاد شده و پوست های اضافی برداشته می شود که این کار باعث از بین رفتن چین و چروک می گردد.
  • در روش دوم لیفت صورت که مناسب برای افتادگی و چین و چروک های محدود است ، پزشک چند برش کوچک در سر ایجاد می کند و بوسیله بخیه مخصوصی چین و چروک را از بین می برد.

لیفت صورت

در لیفت صورت از کنار گوش تا پشت گوش را برش می دهند و لایه ای که در زیر پوست است بوسیله برش یا بخیه های مخصوص کشیده می شود و در صورت لزوم پوست اضافی نیز برداشته می شود. به هرحال تخصص پزشک جراح در این عمل بسیار مهم می باشد به گونه ای که اگر پزشک از تخصص و تجربه کافی برخوردار نباشد به عصب صورت آسیب می زند و عوارض متعدد و گاها غیر قابل جبرانی را بوجود می آورد. دکتر مهسا صدقی یکی از پزشکان حازق در این زمینه می باشد.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :