جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک برای برطرف سازی افتادگی پوست پلک ها و جوان سازی ناحیه دور چشم می باشد. گاهی بعضی بیماریها باعث اشکال در باز و بسته شدن پلکها می شوند یا تروما به پوست پلک شکل و عملکرد طبیعی را مختل می سازد که کاملا یا تا حدی با این عمل درمان می شود.

ممکن است شما نیز به هر دلیلی مانند مادرزادی و یا رخ دادن حادثه ای دچار افتادگی پلک شوید و این مشکل بر روی اعتماد به نفس شما تاثیر مستقیمی گذارد. برخی روش های درمانگر پیشنهاد می شوند که ممکن است افتادگی پلک شما را بهبود بخشند و جراحی پلک شما را به تعویق اندازند و یا افتادگی پلک شما را به حدی رسانند که نیازی به جراحی زیبایی پلک نباشد اما در صورتی که شما نیاز به عمل پلک داشته باشید بهتر است قبل از هر چیز با عوارضی که ممکن است بعد از جراحی پلک با آن مواجه شوید آشنا شوید. با دکتر مهسا صدقی همراه شوید تا از جراحی پلک و عوارض بعد از آن مطلع شوید.

جراحی پلک

جراحی پلک گاهی به دلیل بالا رفتن سن پیشنهاد می شود زیرا در سنین بالا عضلات نگهدارنده ی پلک قدرت نسبی خود را از دست داده و نمی توانند به خوبی پلک را حفظ نمایند در این حالت پزشک معالج بهترین راه را عمل پلک می بیند و به شما پیشنهاد می دهد.

 شاید اولین سوالی که برای هر کسی پیش می آید این باشد که آیا جراحی پلک بر روی زیبایی تاثیر گذار است یا خیر. در جواب این دوستان باید گفت که در صورتی که بافت های نگهدارنده پلک قوای خود را از دست دهند پلک شل شده و بر روی کره چشم قرار خواهد گرفت در این حالت پلک پف کرده و علاوه بر تاثیر گذاری بر روی زیبایی بیمار ممکن است باعث احساس سنگینی بر روی ناحیه چشم شود که در این صورت تنها راه اصلاح این بیماری جراحی پلک می باشد.

 ممکن است گاهی پس از جراحی پلک ( بلفاروپلاستی )، صورت شخص نامتقارن به نظر آید این مشکل معمولا به این دلیل رخ می دهد که جراح برای اصلاح پف یا پوست اضافی پلک فاصله ی بین پلک بالا یا ابرو را از حالت مناسب کمتر در نظر میگیرند و همین امر موجب این اخلال می شود. در حالت عادی فاصله بین پلک بالا و ابرو نباید از یک سانتی متر کمتر شود.  

عمل جراحی پلک به صورت کلی بدون درد و به وسیله ی بی حسی موضعی انجام می شود. در حین عمل ممکن است پزشک از بیمار بخواهد که برای تشخیص قرینگی پلک ها توسط پزشک، بیمار برای لحظاتی بنشیند و این حالت در بی حسی موضعی امکان پذیر است به شرطی که بیمار از شرایط روحی و آمادگی لازم برای همکاری با پزشک برخوردار باشد. 

جراحی پلک

از عوارض این عمل میتوان به کبودی اطراف چشم از چند روز تا دو هفته اشاره کرد. همچنین در صورتی که پزشک جراح از دانش کافی برای استفاده از روش های حرفه ای در جراحی زیبایی پلک برخوردار نباشد ممکن است پلک پس از جراحی دوباره به حالت سابق باز گردد. گاهی نیز ممکن است پس از جراحی به دلیل اضافه برداشت هایی که از بخش نگهدارنده ی پلک توسط جراح صورت گرفته است پلک کامل بسته نشده و این امر برای بیمار مشکلاتی را به همراه داشته باشد. همواره به افرادی که قصد انجام عمل جراحی پلک را دارند توصیه می کنیم که از دو هفته قبل از عمل نسبت به مصرف داروهای خانواده ی مسکن ها مراقبت های لازمه را به عمل آورند تا در حین عمل و همچنین پس از آن با مشکلات ناشی از مصرف اینگونه دارو ها مواجه نشوند.

 در صورتی که دچار افتادگی پلک هستید و یا برای زیبایی بیشتر نیازمند جراحی پلک هستید کافی است با خانم دکتر مهسا صدقی تماس بگیرید تا مشاوره های لازمه به شما ارائه شود.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :