جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش جهت اصلاح شکل غیر طبیعی آن که مادرزادی یا بدلیل کندگی یا آسیب های دیگر ایجاد می شود انجام می گردد و شامل بهتر کردن شکل گوشهای برآمده (lop ear)نیز می شود. امروز در یکی دیگر از بخش های وب سایت دکتر مهسا صدقی متخصص گوش، حلق و بینی با شما هستیم تا در زمینه ی جراحی زیبایی گوش اطلاعاتی را در اختیار شما خوبان قرار دهیم امیدواریم با مطالعه این بخش، اطلاعات مفیدی دریافت نمایید. در ابتدای امر باید گفت که تمامی گوش ها به صورت طبیعی زیبا می باشند و نیازی به جراحی و ترمیم ندارند اما در صورتی که حالت کلی گوش تغییر کرده باشد و یا اندازه آن از جمجمه بیش از حد  باشد باید برای بهتر کردن ظاهر شخص اقدامات لازمه انجام پذیرد.

جراحی زیبایی گوش جراحی زیبایی گوش جراحی زیبایی گوش جراحی زیبایی گوش

 

افرادی هستند که مایلند تا گوش هایشان نسبت به سر آنها از فاصله ی کمتری برخوردار باشد و از حد فاصله ابرو تا قاعده ی بینی ادامه پیدا کند. در برخی موارد ممکن است یک یا دو گوش بیمار به طور کامل رشد کافی را نداشته باشند. در حالت هایی که امروزه بیشتر شاهد آنها هستیم اغلب با گوش هایی جلوتر از حالت طبیعی و با لاله ی بزرگتر از حد معمول برخورد خواهیم کرد. در هر صورت شخص برای بهبود وضعیت فعلی به ناچار باید تن به جراحی گوش دهد.  در این نوع جراحی زیبایی ، گوش دارای ایراد شخص از ناحیه پشت برش خورده و بخش های اضافی آنها برداشته می شود و سپس گوش به ناحیه سر نزدیک تر شده و جراحی پایان می پذیرد. در ادامه در زمینه ی جراحی زیبایی گوش بیشتر توضیح خواهیم داد.
جراحی زیبایی گوش
ترمیم گوش شامل چندین نوع است که به ترتیب آنها را معرفی می کنیم:
• گوش هایی که لاله ی آنها از جمجه فاصله داشته باشد( بلبلی)
• گوش های نا متقارن
• عدم تشکیل لاله ی گوش به دلیل نواقص مادرزادی
• گوش های آسیب دیده بر اثر سوانح ، ورزش و ...
• گوش هایی که به وسیله ی استفاده از گوشواره های سنگین آسیب دیده اند.
عمل زیبایی گوش به سه طریق بی حسی ، نیمه بی هوشی و بی هوشی کامل انجام می شود که انتخاب نحوه ی عمل با توجه به شرایط بیمار و مشورت با وی قابل انتخاب است. در صورتی که بیمار از آمادگی روحی کافی برای انجام جراحی زیبایی برخوردار باشد جراحی زیبایی گوش به صورت بی حسی انجام می شود. در این گونه عمل ها فرد با عوارض کمتری نسبت به بیهوشی برخورد خواهد کرد و بیشترین توصیه های پزشکان استفاده از روش بی حسی موضعی می باشد. بی حسی موضعی تنها درد بیمار را از بین می برد و در صورتی که بیمار از استرس نسبی برخوردار بود از روش نیمه بیهوشی استفاده می شود که در این صورت از دارو هایی برای کاهش استرس بیمار استفاده می گردد. در صورتی که بیمار تمایل به بیهوشی کامل و عدم هوشیاری حین عمل بود پزشک با استفاده از دارو های بیهوشی بیمار را به خواب عمیق فرو خواهد برد.
 
جراحی زیبایی گوش
 
پس از آنکه عمل انجام شد به دلیل آنکه بخش برش خورده در پشت گوش قرار دارد جای بخیه به هیچ وجه نمایان نخواهد شد. پس از این بابت خیالتان راحت باشد که با عوارض به جا ماندن رد بخیه مواجه نخواهید شد. جراحی گوش به دلیل آنکه عمل سنگینی به حساب نمی آید عوارض جانبی جدی در صورتی که عمل شما توسط متخصص زیبایی انجام شود نخواهد داشت ولی در صورتی که جراحی توسط دکتر هایی که در این زمینه دانش و تجربه کافی را نداشته انجام شود میتوان انتظار آن را داشت که گوش عقب تر یا جلو تر ، پهن تر یا نزرکتر از حالت طبیعی مورد انتظار تبدیل شود.
پس از جراحی زیبایی گوش نیز توصیه هایی به شما می شود که در روند بهبود شما تاثیر مستقیمی خواهد داشت. به عنوان مثال باید تا 5 روز بعد از جراحی پانسمان بر روی گوش های شما قرار داشته باشد و در این زمان رعایت بهداشت برای گوش ها دارای اهمیت زیادی است.پس از آن تا دو هفته به صورت شبانه روی از هد بند های مخصوصی باید استفاده کنید و پس از پایان زمان دو هفته ای کافی است تنها برای مدتی شبها به هنگام خواب از هد بند استفاده کنید و پس از پایان دوران پس از عمل به صورت عادی به زندگی روز مره خود ادامه دهید. در صورتی که مایل هستید تا نواقص مربوط به گوش خود را بررسی و ترمیم نمایید، می توانید با دکتر مهسا صدقی متخصص گوش ، حلق و بینی در ارتباط باشید.
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :