جراحی زیبایی بینی کج

عوامل مختلفی مثل مشکلات آناتومی و رشد نامناسب دو سمت صورت یا ضربه و عفونت می تواند باعث کجی بینی شود کجی می تواند به شدتی باشد که باعث گرفتگی یکی از سوراخ های بینی شود. خصوصیات بینی کج عبارت است از نداشتن تقارن، مشکل در تنفس، گرفتگی بینی، داشتن انحراف بینی و درنتیجه نداشتن صورتی هماهنگ. کسانی که برای اصلاح کجی بینی به پزشک مراجعه می کنند معمولا کل صورت شان نیز قرینه نیست. بنابراین این نوع عمل نیز در دسته بندی جراحی زیبایی بینی سخت قرار می گیرد. این تصور وجود دارد که بینی کج بعد از جراحی دوباره کج می شود و یا ممکن است احتیاج به عمل مجدد داشته باشد. این در صورتی درست است که کلیه عواملی که باعث کج شدن بینی می شود اصلاح نشود از این رو در جراحی زیبایی بینی کج باید جراح دارای تجربه زیادی در زمینه عمل زیبایی بینی باشد و تمامی مراحل جراحی را با دقت انجام دهد. در صورتی که بیمار هم مراقبت های بعد از عمل را به درستی انجام دهد و مخصوصا از ضربه جلوگیری کند مشکلی بوجود نخواهد آمد و احتیاجی به عمل مجدد نیز نخواهد بود. دکتر مهسا صدقی ، یکی از متخصصین در انجام جراحی بینی کج است.

جراحی زیبایی بینی کج جراحی زیبایی بینی کج جراحی زیبایی بینی کج جراحی زیبایی بینی کج
    جراحی زیبایی بینی کج جراحی زیبایی بینی کج

جراحی زیبایی بینی کج هم به دوصورت باز و بسته به شرایط بیمار و تشخیص پزشک انجام می شود ولی به این نکته دقت کنید که بر طرف کردن کجی، فقط توسط پزشک مجرب و حرفه ای انجام شود و این عمل مشکل از عهده هر جراحی بر نمی آید و احتیاج به شناخت دقیقی از آناتومی بینی و صورت دارد.  یک پزشک با تجربه ابتدا  بینی را کاملا آنالیز می کند و پس از آن تصمیم به چگونگی رفع مشکل می کند. در این نوع عمل پزشک باید از شرایط بینی بیمار به اندازه ای آگاه باشد تا علاوه بر رفع کجی مشکلات دیگر بینی را نیز رفع کند.

جراحی زیبایی بینی کج معمولا زمانبر است، ولی اگر به جراحی زیبایی دیگری هم نیاز باشد مدت زمان بیشتری لازم است. در این عمل حفظ استحکام تیغه بینی بسیار مهم می باشد. دکتر مهسا صدقی این عمل مشکل را در نهایت دقت با تمامی تکنیک های بروز به خوبی انجام می دهد.

هزینه جراحی زیبایی بینی کج با توجه به سختی هایی که دارد بیشتر از جراحی بینی معمولی می باشد و اگر بینی دارای پوست کلفت یا نازکی باشد این هزینه بیشتر خواهد شد. سن مناسب برای درمان کجی همان سن بلوغ می باشد ولی اگر کودک در تنفس به مشکل بخورد باید تا حد امکان این کجی وگرفتگی برطرف گردد.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :