جراحی بینی

رینوپلاستی یا جراحی پلاستیک بینی برای برطرف کردن عیوب بینی و زیبا تر کردن شکل آن است. جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) عملی است که در صورت نارضایتی از بینی خود می توانید شکل آن را تغییر دهید. بینی تاثیر زیادی در زیبایی و هماهنگی صورت فرد دارد. در جراحی بینی علاوه بر تغییر شکل ظاهری آن مشکلات پزشکی آن نیز قابل اصلاح است.  عمل بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود. در روش جراحی زیبایی باز که مورد پسند بیشتر پزشکان است، پوست بینی بوسیله برش کوچکی که بین سوراخ های بینی ایجاد می شود بالا زده می شود و پزشک دید بهتری به کلیه اسکلت بینی دارد و قدرت مانور زیادی پیدا می کند و می تواند با دقت، دسترسی و تسلط بیشتری جراحی را انجام دهد.

در روش جراحی زیبایی بینی به روش بسته در داخل بینی برش هایی ایجاد می شود. در این روش امکان بالا زدن پوست وجود ندارد و به همین علت دید پزشک بسیار محدود می شود. در این حالت بعلت دسترسی محدود و تلاش پزشک جهت دسترسی به اسکلت طبیعتاً اجزای داخلی بینی دچار کشش زیادی خواهد شد و باعث تغییر شکل غضروف می شود. برای عمل رینوپلاستی ، پزشک باید نوع بینی بیمار را بررسی کند. در بهترین حالت بینی استخوانی با قوز یا نوک افتاده یا پهن با پوست با ضخانت متوسط است که این عمل بینی از دیگر جراحی ها نتیجه بهتری دارد و جراحی زیبایی بینی نیز ساده تر است.

جراحی بینی

حالات دیگر بینی عبارتست از بینی گوشتی و بینی کج و بینی که قبلا یکبار عمل شده و عمل ترمیمی نام دارد. در جلسه مشاوره پزشک باید همه جوانب کار را بسنجد و به بیمار نیز انتقال دهد. واقع بینی بیمار نیز در جراحی رینو پلاستی بسیار پر اهمیت است و باید بداند که تغییرات بر حسب نوع بینی انجام می شود و نباید انتظار نابجایی داشت. بینی های گوشتی از سخت ترین حالات عمل بینی هستند چون عمده تغییرات بینی بر روی قسمت استخوانی و غضروفی انجام می شود که در بینی های گوشتی قسمت استخوانی و غضروفی کم و ضعیف هستند و بینی دارای پوستی ضخیم می باشد. دکتر مهسا صدقی با استفاده از جدید ترین تکنیک ها و بروزترین اطلاعات از عهده این نوع جراحی به خوبی برآمده است.

در انواع مختلف جراحی زیبایی بینی بهترین حالت جراحی بینی استخوانی است چون بافت استخوانی نسبت به بافت های دیگر بیشتر است و ایجاد تغییرات، ساده تر و نتیجه بهتری حاصل می شود. جراحی بینی ترمیمی یکی از انواع سخت عمل بینی است. دو علت برای مراجعه بیمار برای انجام جراحی ترمیمی وجود دارد یکی مشکلات تنفسی و دیگری مشکلاتی که در ظاهر بینی ایجاد شده است. این نوع جراحی بسیار مشکل است و احتیاج به تخصص زیادی دارد چون در واقع، بینی دوباره بازسازی می شود.

هنگامی که تصمیم به عمل بینی می گیرید یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت جراحی انتخاب پزشک خوب و متخصص است. در این زمینه باید دقت فراوانی کنید زیرا انتخاب نامناسب می تواند مشکلات جبران نشدنی بوجود آورد. از دیگر عوامل موثر در جراحی، محل جراحی و امکانات جراحی زیبایی بینی است. به این نکته نیز دقت کنید که بر حسب قیمت پایین تر یا بالاتر پزشک را انتخاب نکنید. بلکه پزشک جراح را براساس توانایی ها و تجربه و تخصص او انتخاب کنید. برای مشاوره و رزرو وقت می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با دکتر مهسا صدقی ، متخصص گوش ، حلق و بینی تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :